GENÇLİK AŞISI

Yüzde, boyunda, el sırtında oluşan yaşlılığa bağlı ya da güneş ışınları yüzünden oluşan lekelenmeler, zamanla gelişen kırışıklar gençlik aşısı ile daha iyi hale getirilebilmektedir.

 

Yenilikçi bir uygulama olarak geçen Gençlik Aşısı, uygulandığı bölgede yaşlanma etkilerinin geciktirilmesinde ve meydana gelen cilt hasarlarının onarılmasında kullanılmaktadır.

Cildin üst katmanlarına hyaluronik asit (HA), vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidan enjeksiyonlarını içeren minimal invaziv bir prosedürdür. Besleyici bileşenlerin bu şekilde verilmesi, cildin derinlemesine nemlenmesine ve canlanmasına yardımcı olur. Pigmentasyon, donuk veya kuru cilt ve yaşlanma belirtilerinin tedavisi olarak kullanılabilmektedir.

Nasıl etki eder?

Enjeksiyonlar, cildi nemlendirmek ve canlandırmak için besinler cildin belirli tabakasına iğne ile yapılır. Gençlik aşıları yüksek konsantrasyonda çapraz bağlı olmayan HA içerir. Bu uzun HA hidrat zincirleri cilt için antioksidan ve antienflamatuar destek sağlar. Amino asitler, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler gibi diğer besin maddelerinin eklenmesi, cilt hücrelerinin sağlıklı çalışmasını desteklemeye yardımcı olur.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yaşlanmaya bağlı görüldüğü cildin her bölgesine Gençlik Aşısı uygulanır. 

- El sırtına,

- Dekolte bölgesine,

- Ağız çevresine,

- Boyun bölgesine,

- Göz çevresine,

- Alın bölgesine uygulanabilir.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

- Cildin yaşlanmaya bağlı sarkması,

- Cildin kırışması,

- Sigara, alkol gibi alışkanlıklara bağlı zarar görmesinde,

- Akne problemleri yaşayanlarda,

- Cildin nemini kaybetmesi, matlaşması, canlılığını yitirmesi durumlarında gençlik aşısı uygulanabilir.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanmaz?

- Hamile kişilere,

- Emzirenlere,

- Kullanılacak ilaç ve maddelere karşı allerjisi olanlara,

- Kanama hastalığı olanlara,

- Kanser hastalığı olanlara.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Hastanın şikayet ettiği bölgedeki cilde enjekte edilerek uygulanan Gençlik Aşısında, oldukça ince iğneler kullanılır. Bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak işlem süresi 15 ila 20 dakika arasında değişir.

Gençlik Aşısı Yan Etkileri Var Mı?

Uygulamalardan sonra, enjeksiyon bölgesinde ağrı, kaşıntı, renk değişikliği ve hassasiyet gibi bazı yaygın, enjeksiyon sonrası etkiler ortaya çıkabilir. Bunlar tipik olarak 2 ila 10 gün içinde kendiliğinden düzelir. Tedaviden hemen sonra enjeksiyon bölgesinde hafif morarma veya hafif bir kızarıklık görünebilir ve 2-10 gün sürebilir. 

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

2 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulama yapılması daha iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Yılda 1 ila 2 kez uygulamalar tekrar edilebilmektedir. 

Etkileri ne kadar sürer?

Sonuçlar 9-12 ay sürer.

Bu ürünlerin uzun ömürlülüğü değişkendir ve her birey farklı bir sonuç elde edebilir. İlk sonucu korumak için düzenli takip tedavileri yapılması daha iyi olabilmektedir. 

Gençlik aşısı içeriğinde neler vardır?

Kullanılan ürüne göre değişebilmektedir. İçeriklerin bazıları;

- Çapraz bağlı olmayan hyalüronik asit

- Vitaminler : A,E,C,B vitaminleri,K, D vitaminleri

- Mineraller : Ca,P,Cu,Silika,çinko gibi

- Aminoasitler : taurin, 

- Bazı büyüme faktörleri

Gençlik aşısı uygulamalarında dikkat edilmesi gereken husus, Sağlık Bakanlığı kayıtlı ürün olması ve enjekte edilebilir ürün sınıfında olmasıdır. 

 

 

Blog

Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerimiz ve yılların verdiği tecrübemizle sizler için “iyi” olan neyse en sağlıklı ve profesyonel şekilde uyguluyoruz. Hacamat, Ozon Terapi, Mezoterapi, Vitamin Takviyeleri, PRP uygulama, Kulak Akupunkturu, Kupa Terapi, Gençlik Aşısı, Botoks gibi daha birçok medikal estetik uygulamalarının nasıl olduğunu, kimlere uygulandığını ve özelliklerini blog yazılarımızın detaylarında bulabilirsiniz.

NABIZ OKSİMETRESİ

Nabız oksimetresi, akıllı saatlerin yaygın kullanılmaya başlaması ile sıklıkla duyulan bir terimdir. Ama bu tam olarak nedir?

SAÇ DOLGUSU

Saç sağlığını geri getirmek için son zamanlarda kullanılan en gözde tedavilerden olan Saç Dolgusu içeriğindeki saç derisine iyi gelen birleşenlerle kısa sürede istediğiniz sonucu almanızı sağlar.

SAÇ PRP

Saç dökülmesi ve saçlı deride meydana gelen diğer bozuklukların belli başlı sebepleri mevcuttur. Bu sebeplere geçmeden önce sağlıklı saç köklerinin nasıl oluştuğunu ve PRP Tedavisinin dayandığı bir takım temelleri incelemek gerekir

VİTAMİN AŞISI

Vitaminler; cilt sağlığı, görünümü ve fonksiyonunu en iyi şekilde korumak için gereklidir. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren vitaminler, ciltteki; akne, sedef hastalığı ve foto yaşlanma etkileri gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarını yönetmek için de kullanılabilir.

TRİGEMİNAL NEVRALJİ

Trigeminal nevraljisi olan kişiler için yemek yeme, konuşma veya tıraş olma gibi günlük aktiviteler işkence gibi gelebilir. Bu günlük aktiviteler bile elektrik şoku, ağrı ve / veya yüzde yanma hissi veren sarsıntıları tetikleyebilir.

CİLTTE GÜNEŞ HASARI

Foto hasar, uzun süre güneşe maruz kalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan ince ve kaba kırışıklıklar, pürüzler, çiller ve renk değişiklikleri gibi cilt değişikliklerini tanımlar. Kısa vadede, bu kavurucu bir güneş yanığıyla mücadele etmek anlamına gelebilir.

SANCILI ADET GÖRME (DİSMENORE)

Dismenore, adet dönemindeki ağrı için kullanılan tıbbi terimdir. İki tür dismenore vardır: "birincil" ve "ikincil".

ERKEKLER İÇİN CİLT GENÇLEŞTİRME TRENDLERİ

Son birkaç yılda, erkek kozmetik tedavilerinin popülaritesi katlanarak arttı. Modern erkek için bakımlı olmak önemli bir detay.

CİNSEL İSTEKSİZLİK

ALFA LİPOİK ASİT (ALA)

Vücudunuz, sahip olduğunuz her hücrede bulunan doğal bir kimyasal olan alfa-lipoik asidi üretir. Takviyesi, hücresel hasarı önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olabilir ve ayrıca vücuttaki E ve C vitamini seviyelerini geri kazanmaya yardımcı olabilir.

NEM AŞISI

Cilde esneklik kazandırarak yeni kırışıklık ve sarkmaların oluşumunu geciktirmek ve ciltteki su kaybından kaynaklanan kırışıklıkları, sarkmaları giderebilmek için Nem Aşısı uygulaması yapılmaktadır.

ÇENE DOLGUSU

Dermal dolgular, daha iyi şekil, oranlar ve tanım elde etmek için çene ve çevresindeki alanları yeniden şekillendirmek için kullanılabilmektedir.

TENİSÇİ DİRSEĞİ

Tıbbi adı "lateral epikondilit" tir. El bileğini geriye doğru çeken kasların ortak başlangıç noktası, dirseğin dış tarafındaki kemik çıkıntısıdır. Tekrarlayan zorlanmalara bağlı olarak bu bölgedeki kas-kemik bileşkesinde ortaya çıkan küçük yırtıklar ve zedelenmeler sonucu tenisçi dirseği oluşur.

FİBROMİYALJİ (KAS ROMATİZMASI)

Fibromiyalji (Kas romatizması) yorgunluk, uyku, hafıza ve ruh hali sorunlarının eşlik ettiği yaygın kas-iskelet ağrısı ile karakterize bir hastalıktır.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

Saç dökülmesi, tek başına saçla ilgili bir sağlık sorunu olabildiği gibi başka hastalıkların seyri sırasında da görülebilir. Saçların büyüme, dinlenme ve dökülme evreleri vardır.

BOTOKS

Botulinum toksini, yaşla birlikte dinamik çizgiler ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen, altındaki kasları gevşetmek için enjekte edilen bir ilaçtır.

PRP

PRP, "Platelet Rich Plasma - platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması" adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir.

DERMAL DOLGU

Dermal dolgu, bölgeyi doldurmak veya dolgunlaştırmak amacıyla derinin üst, orta veya derin bölgesine enjekte edilen bir maddedir. Dolgu maddeleri, kırışıklıkları tedavi etmek ve yüze veya vücuda hacim kazandırmak için kullanılmaktadır.

TOPUK DİKENİ VE TOPUK AĞRISI

Ayak üstünde dururken ve yürürken her bir ayağınızın üzerine çok ciddi bir yük uygularsınız.

VİTAMİN C TERAPİ

C vitamini veya askorbik asit, suda çözünür bir vitamindir. Metabolizmamız için gerekli olan ve vücudumuz tarafından üretilmeyen, kalorisiz organik bir maddedir. Suda çözünür bu nedenle idrarda hızla atılır. Bu nedenle, bu suda çözünen vitaminlerin günlük alımı, vücudun düzgün çalışması için gereklidir.

YANAK DOLGUSU

Yaşlandıkça yüzdeki hacim azalır, yanaklar genç dolgunluğunu kaybetmeye başlar ve bu da onların düzleşmesine ve sarkmasına neden olur. 

DUDAK DOLGUSU

Dudaklar, sağlığı, gençliği ve çekiciliği yansıtan önemli bir yüz bölümüdür. Yaşla birlikte dudak hacmi azalmakta ve dudaklar daha küçük, daha kırışık ve kuru görünmeye başlayabilmektedir.

TERLEME TEDAVİSİ

Vücudun sıcaklığının belirli düzeyde tutulabilmesi için terleme son derece önemli bir mekanizmadır. Terleme özellikle sempatik sinir sistemi tarafından kontrol edilmektedir. El ve ayaklardaki ter bezleri korku, heyecan gibi durumlarda da ter salgılamaktadır.

GENÇLİK AŞISI

Yüzde, boyunda, el sırtında oluşan yaşlılığa bağlı ya da güneş ışınları yüzünden oluşan lekelenmeler, zamanla gelişen kırışıklar gençlik aşısı ile daha iyi hale getirilebilmektedir.

GLUTATYON

Doğada bulunan en etkili ve güçlü antioksidan olarak bilinen Glutatyon, tarih boyunca insan sağlığı için incelenmiştir. Doğada en güçlü antioksidan olarak etkisi bilinen Glutatyon; mantar, peynir, hindi eti, yumurta, tavuk, kavun, brokoli, domates, bamya, karnabahar, ceviz, ıspanak, greyfurt, kırmızı biber, elma, üzüm gibi besinlerde insan sağlığı açısından çokça bulunur.

KRONİK YORGUNLUK SENDROMU

Nedeni tam olarak bilinmemektedir. Bazı viral hastalıklar, beslenme düzensizlikleri, vitamin eksiklikleri, aşırı stres, anti-oksidan kapasitenin azalması, bağışıklığın azalması, hormonal dengesizlikler, kalitesiz uyku gibi durumların etkili olabildiği düşünülmektedir. Ağır metal toksisitesi (vücutta birikimi), çevresel kirleticiler, küf, amalgam civa toksisitesi, elektronik ve elektromanyetik alanların da sebep olduğu düşünülmektedir.
Üzerinde çalıştığımız en son tedavi gelişmelerini gördünüz mü?
Son gelişmeler için bizi instagramda takip edin

PHP Social Stream: There is no feed data to display!

Online
Randevu